شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

سلامتی و پزشکی

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

با هفت فنجان قهوه خود را بیمه کنید!

با هفت فنجان قهوه خود را بیمه کنید! مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد، افرادی که در روز ۷ فنجان قهوه می‌نوشند، به میزان قابل توجهی خطر مرگ زود هنگام را کاهش می‌دهند. به طور کلی مصرف قهوه به میزان مناسب، برای سلامتی مفید است.

فرادید| مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد، افرادی که در روز ۷ فنجان قهوه می‌نوشند، به میزان قابل توجهی خطر مرگ زود هنگام را کاهش می‌دهند. به طور کلی مصرف قهوه به میزان مناسب، برای سلامتی مفید است.

به گزارش فرادید به نقل از تلگراف، بررسی‌ها که بر روی ۲۰۰ تحقیق و حتی بیشتر انجام شده است، نشان می‌دهند که این ماده خوراکی ” بیشتر از اینکه برای سلامتی خطری ایجاد کند، بسیار مفید‌تر است “، در این مطالعات بیان شده است افرادی که قهوه را بیش از میزان مناسب مصرف می‌کنند، از مزایای این ماده بیشتر بهره می‌برند تا مضراتش. تحقیقات دانشگاه ساوت همپتون ادینبورگ بیان می‌کند که میل کردن سه یا چهار فنجان قهوه در روز، میزان بسیار مطلوبی است؛ که در نهایت احتمال مرگ در افرادی که این مقدار روزانه را مصرف می‌کنند در مقایسه با افرادی که قهوه نمی‌شوند، ۱۷ درصد کاهش می‌یابد.

اما گفتنی است کسانی که روزانه ۷ فنجان قهوه می‌نوشند، ۱۰ برابر شانس خود را برای زندگی دراز مدت و سالم افزایش می‌دهند.

نوشیدن قهوه می‌تواند ارتباط نزدیکی با برخی سرطان‌ها داشته باشد و حتی خطر ابتلا به برخی از آن‌ها نظیر سرطان پروستات، آندومتر، سرطان پوست و سرطان کبد را به میزان به سزایی کاهش دهد.

مصرف این ماده به صورت روزانه حتی برای برخی بیماری‌ها نظیر دیابت، سنگ کلیه، نقرس و برخی از مشکلات کبدی مفید است.

این مطالعه نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه به جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های پارکینسون، افسردگی و بیماری‌های آلزایمر کمک به سزایی می‌کند.

نویسندگان این تحقیقات بیان می‌کنند ترکیبات مضر مرتبط با این نوشیدنی دیگر ” به طور عمده نادیده گرفته می‌شوند “، تا زمانی که مضرات عوامل دیگری مانند استعمال دخانیات در صدر توجهات قرار دارند.

قهوه به هیچ عنوان برای سلامتی زنان باردار مفید نیست، و حتی در صورت مصرف آن در دوران بارداری احتمال زایمان زودرس به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد. به این معنی که مصرف آن در دوران حاملگی معمولا با کاهش زاد همراه است.

همچنین محققان بیان می‌کنند که ” قهوه، یکی از نوشیدنی هایی است که در سراسر دنیا طرفداران فراوانی دارد. “

” به طور کلی مصرف قهوه به میزان معمول در روز، بسیار مناسب است. در نتیجه می‌توان بیان داشت که مصرف روزانه سه تا چهار فنجان قهوه می‌تواند بسیار مفیدتر از مضرات احتمالی آن باشد. “

در مطالعات بیان شده بودند که قهوه می‌تواند عملکرد کبد را بهبود ببخشد، التهابات را کاهش دهد و سیستم ایمنی بدن را به خوبی تقویت کند.

منبع: تلگرافترجمه: وب‌سایت فرادید

با هفت فنجان قهوه خود را بیمه کنید!

مضرات دهان شویه‌ها

مضرات دهان شویه‌ها فرادید| چندین بارمسواک زدن در روز ممکن است مفید باشد و یا حتی بی ضرر.به گزارش فرادید به نقل از تلگراف، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که دهان شویه‌های قوی قادر به از بین بردن باکتری‌های مفیدی هستند که می‌توانند از افزایش وزن و دیابت جلوگیری می‌کنند.

معمولا از دهان شویه‌ها برای هدف از بین بردن بوی بد دهان و جلوگیری از ایجاد پلاک‌ها استفاده می‌شوند، اما این نیز مهم است که بدانیم مصرف بی رویه آن‌ها ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشند.

محققان دانشگاه هارواد متوجه شده اند، افرادی که دوبار در روز از دهان شویه‌ها استفاده می‌کنند، ۵۵ درصد احتمال ابتلا به دیابت و همچنین به افزایش قند خون، کمک بسیاری می‌کنند که به خودی خود میزان قابل توجهی است.

همانطور که مطالعات قبلی نشان می‌دادند، بهداشت دهان و دندان امری است با مشکلاتی که در قسمت‌های مختلف بدن اتفاق می‌افتند مرتبط هستند. در واقع اولین تحقیقات نشان می‌دادند که این اقدامات به ظاهر مثبت ممکن است عواقب غیر منتظره‌ای داشته باشند.

پروفسور جوشی پورا، استاد اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت عمومی هاروارد می‌گوید: ” اکثر این دهان شویه‌ها ضد باکتریایی، انتخابی نیستند. “

به عبارت دیگر، آن‌ها باکتری‌های خاصی را مورد هدف قرار نمی‌دهند، در عوض بر روی طیف گسترده‌ای از باکتری‌های تاثیر می‌گذارند. “

با توجه به تحقیقات، دهان‌شویه ها خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهند.

در این مطالعه ۲۰۶، ۱ نفر بین بازه سنی ۴۰ تا ۶۵ که در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار داشتند، شرکت کرده و مورد بررسی قرار گرفته بودند.

در طول مطالعه حدود ۱۷ درصد افراد، مبتلا به دیابت و یا دارای نشانه هایی از این بیماری بودند. این تحقیق نشان داد که یکبار استفاده از دهان شویه‌ها در روز، احتمال بروز مشکلات دیابتی را ۲۰ درصد افزایش می‌دهد و برای کسانی که روزانه دوبار مصرف می‌کنند این احتمال تا ۳۰ درصد بیشتر می‌شود.

پروفسور جوشی پورا می‌گوید، باکتری‌های مفید دهان می‌توانند از بدن در مقابل مشکلاتی مانند دیابت و چاقی محافظت کنند، و از جمله کار هایی که این میکروب‌ها می‌توانند انجام دهند، کمک به کند کردن تولید نیتریک اکسید و تنظیم سطح انسولین است.

همچنین اکسید نیتریک در تنظیم متابولیسم، تعادل انرژی و حفظ سطح قند خون نقشی بسیار مهم دارد.

دهان شویه‌ها برای چندین سال است که مورد استفاده هستند، اما اولین محصول تجاری، در اواخر قرن نوزدهم با نام لیسترین عرضه شد، در واقع قبل از آن جوزف لیستر جراح انگلیسی برای اولین بار مسئله ضدعفونی کردن اجسام را مطرح کرده بود.

امروزه بسیاری از دهان شویه‌ها حاوی ضد عفونی کننده‌های قوی از جمله کلر هگز یدین، تریکلوزان، استیل کلرید، الکل، فلوراید و پر اکسید هستند.

علاوه بر این محققان هشدار می‌دهند که از بین رفتن باکتری‌های مفید باعث می‌شود که فضای رشد برای باکتری‌های مضر به طور بالقوه فراهم شود که امری خطرناک است. ان‌ها همچنین توصیه می‌کنند که شستشوی دهان با این محلول‌ها یکبار در روز کافی است.

انجمن دندانپزشکی بریتانیا استفاده روزانه از دهان شویه‌ها را به عنوان بخش ضروری از بهداشت دهان و دندان نمی‌داند و درباره مصرف آن نیز هشدار هایی می‌دهند، ” افزایش میزان مصرف، سبب از بین رفتن پلاک دندان‌ها می‌شود. “

اخیرا یک مطالعه منتشر شده در اوایل سال جاری نشان می‌داد که برخی از باکتری‌های دهان علاوه بر مقابله با تعدادی از بیماری‌ها نظیر دیابت به جلوگیری از چاقی و افزایش وزن نیز کمک به سزایی می‌کنند.

همچنین مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۳ انجام شده بود، بیان می‌داشت که تن‌ها یک هفته استفاده مدوام روزانه از دهان شویه‌ها می‌تواند تولید نیتریت دهانی را به میزان ۹۰ درصد کاهش دهد و میزان سطح نیتریت را در خون تا ۳۰ درصد کمتر کند. این تغییرات همچنینن ممکن است موجب افزایش قابل توجهی از فشار خون شوند.

طبق تحقیقاتی که اخیرا انجام شده اند، مضرات استفاده از دهان شویه‌ها کمی بیشتر از مزایای آن هاست؛ و این مطالعه بیشتر این مسئله را بیان می‌کند که استفاده از این محصولات باید با دقت انجام شود.

” استفاده از دهان شویه‌ها همچنین می‌تواند تاثیر منفی بر روی کنترل میزان دیابت و عوارض احتمالی داشته باشد، بنا براین می‌توان گفت که این محصولات با فشار خون و دیابت تقریبا ارتباطی نزدیک دارند. “

این مقاله در مجله نیتریک اکسید Nitric Oxide منتشر شده است.

مضرات دهان شویه‌ها

مقاوم کردن دندان ها با عصاره چای سبز

مقاوم کردن دندان ها با عصاره چای سبز

مطالعه محققان دانشگاه ووهان چین نشان می دهد عصاره چای سبز موسوم به EGCG (epigallocatechin-۳-gallate) دندان ها را در مقابل فرسودگی، مسواک زدن سفت و خشن، و پیشگیری از تشکیل بیوفیلم های دندانی مقاوم می کند.

هنگامی که لایه های محافظ دندان ساییده می شوند، یک بافت استخوانی به نام دنتین پدیدار می شود.

این بافت شامل مجاری توخالی میکروسکوپی است که در صورت پدیدارشدن، اجازه می دهد مایعات گرم و سرد و مواد غذایی در تماس با پایانه های عصبی دندان ها قرار گرفته و موجب درد شوند. دنتین بدون محافظ هم در برابر ایجاد کرم خوردگی اسیب پذیر است.

کوی هوانگ، سرپرست تیم تحقیق، و همکارانش همزمان درصدد برطرف کردن این حساسیت و مقابله با باکتری ها برآمدند. آنها از نانوهیدروکسی آپاتیت و EGCG استفاده کردند که نشان داده شده است برای مبارزه با «استرپتوکوک موتان»ها، که بیوفیلم هایی را ایجاد کرده که باعث کرم خوردگی می شوند، موثر هستند.

این ترکیبات با نانوذرات سیلیسیم معدنی که در مقابل اسید و سایش مقاوم هستند، ترکیب شدند. آنها نوشیدنی ها را روی دندان های عقل کشیده شده آزمایش کردند و متوجه شدند که این فرمول مجاری دنتین را می بندد.

مقاوم کردن دندان ها با عصاره چای سبز